Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna polega na określeniu typu urody za pomocą chust kolorystycznych i określa TWÓJ INDYWIDUALNY TYP KOLORYSTYCZNY.

    

Pracuję według teorii Czterech Pór Roku, która zakłada, że każdy człowiek ma swoją indywidualną paletę kolorów, w których rozkwita jego naturalne piękno.
Właściwe kolory potrafią zdziałać cuda. Sprawiają, że cera wygląda świeżo i mniej widoczne są niedoskonałości – zmarszczki, przebarwienia, cienie pod oczami. Oczom dodają blasku i podbijają kolor tęczówki. Powodują, że to, co mamy na sobie, staje się naszą drugą skórą, idealnie współgrając z naszą urodą.

Teoria ta dzieli ludzi na cztery podstawowe typy kolorystyczne:

  • WIOSNA – typ ciepły, delikatny, pastele i jaśniejsze odcienie kolorów z palety ciepłej.
  • LATO – typ chłodny, delikatny, przypudrowane i pastelowe odcienie z palety chłodnej.
  • JESIEŃ – typ ciepły, mocny, ozłocone i ciemniejsze kolory z palety ciepłej, kontrastowe łączenia mocnych kolorów.
  • ZIMA – typ chłodny, mocny, najbardziej wyraziste odcienie z palety chłodnej, kontrasty, np. biel z czernią.

Typ kolorystyczny to ogólny wizerunek. Składa się na niego wiele czynników, tj. kolor i faktura materiałów, wielkość i typ biżuterii, fasony i style ubrań, kolory włosów oraz typ i kolorystyka makijażu. Wszystko to razem tworzy harmonijną całość.

Znalezienie typu kolorystycznego jest równoznaczne z pełną metamorfozą, która pozwoli na stworzenie własnego stylu.
Spotkanie trwa około 3 godzin i należy pamiętać, że typ kolorystyczny otrzymujemy od natury przy narodzinach i nie zmienia się on przez całe życie.
Po określeniu typu kolorystycznego otrzymujesz próbnik kolorów, który pomaga w odnalezieniu odpowiednich kolorów w sklepie.